Yayın » Ağız Cerrahisi

%17
180.00 TL
150.00 TL
Fiyatı 180.00 TL   150.00 TL
Kategori Yayın

Ağız Cerrahisi

Ağız Cerrahisi

Paranızın karşılığını tam olarak alacağınız, Dünyaca ünlü, en iyi satan eser şimdi Türkçe !

Bu kitap geniş bir yelpaze içerisinde ayrıntılı olarak ağız cerrahisi konularını ve çok sayıda örneklemelerle cerrahi tekniklere ait aşamaların analizlerini içermektedir.
Geleneksel teknikler ve güncel teknik ilerlemeler dengeli ve özlü bir tarzda sunulmaktadır. Bu düzenleme ile bu kitap minör ağız cerrahisi teknikleri ve ilgili konularda okuyucuya hızlı bir referans ve geniş bilgi kaynağı oluşturmaktadır.

" Dr. Fragiskos çok iyi yapılandırdığı, özlü ve mükemmel resimlerle zenginleştirdiği bu kitap için övgüye değer çaba sarfetmiştir. " - Chris A. Skouteris, DMD, PhD

Çeşitli yönleri ile cerrahi teknikler
Ağız cerrahisinde kullanılan aletler ve materyaller
Flep tipleri ve dikiş teknikleri
Radyografik incelemeler
Komplikasyonlar ve tedavisi
Odontojenik enfeksiyonlar ve diş hekimliğinde antibiyotiklerin koruyucu ve tedavi edici kullanımı
….ile ilgili en yeni bilgiler verilmektedir.

Seçkin meslektaşlar tarafından sunulan bölümlerin çok sayıda fotoğraf materyali ile birlikte mükemmel kalitede şematik çizimleri içermesi, bu kitabın deneyimsiz ve deneyimli diş hekimleri için gerekli bir pratik rehber olmasını sağlamaktadır.

Önsöz:
Son iki on yıl; cerrahi teknikler, araç ve gereçlerle ilgili önemli ilerlemelere tanık olmuştur. Bununla birlikte, bu ilerlemelerin uygulamadaki başarısı ve sonuçları temel cerrahi prensipleri değiştirmemiştir. Oral ve maksillofasiyal cerrahi yüzü ve ağız boşluğunu etkileyen pek çok patolojik, fonksiyonel ve estetik problemlerin çağdaş tedavisinde; düzeltmelerde paydaş ve eksen role sahiptir. Ağızla ilgili cerrahiyi gerektiren durumların çoğunluğu minör ağız cerrahisi alanına girmektedir. Bu nedenle ağız cerrahisi hem eğitim, hem mesleki düzeyde dişhekimliği pratiğinin tamamlayıcı kısmını oluşturmaktadır.
Yıllardır pek çok ağız cerrahisi kitabına yararlı bilgi için başvurulmuştur. Bu bilgi uygun pratik ile biraraya geldiğinde hem genel dişhekimliği pratisyenlerinin, hem de uzmanların başarılarının artmasını sağlamıştır. Diğer değerli kitaplardaki geleneği sürdürmek üzere Dr. Fragiskos mükemmel yazımı ve çok sayıda resimlemeyi içeren bir kitap hazırlamış bulunmaktadır. Geleneksel teknikler ve güncel teknik ilerlemeler dengeli ve özlü bir tarzda sunulmaktadır. Bu düzenleme ile bu kitap minör ağız cerrahisi teknikleri ve ilgili konularda okuyucuya hızlı bir referans ve geniş bilgi kaynağı oluşturmaktadır.
-Omar Abubaker, DMD, PhD Profesör ve Başkan, Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Departmanı, VCU Diş Hekimliği Fakültesi ve VCU Tıp Merkezi, Richmond, Virginia,